MADRIGALY ROŽMBERSKÉHO DVORA - koncert

MADRIGALY ROŽMBERSKÉHO DVORA - koncert

Městská kultura Jindřichův Hradec Vás zve na koncert s názvem „MADRIGALY ROŽMBERSKÉHO DVORA“ 27. června v 19:00 hodin do Hudebního pavilonu Rondel na Státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci.

Zpívají Dyškanti, České Budějovice, řídí Martin Horyna.

Vokální soubor Dyškanti vznikl v roce 1982. Během čtyřiceti let jeho existence se v něm vystřídala celá řada zájemců o interpretaci staré hudby a pro některé z nich to byl dokonce začátek úspěšné profesionální kariéry. Soubor, který dnes tvoří 8 až 10 zpěváků, se věnuje hlavně duchovní hudbě české renesance, neuzavírá se však ani hudbě středověku a baroka. Repertoár souboru těží především z výzkumné činnosti Martina Horyny, hudebního historika, editora památek staré české hudby a hudební teorie a pedagoga na Jihočeské univerzitě. Velká část repertoáru pochází z jeho práce s prameny české hudby 14. – 17. století a soubor má to štěstí, že tyto zapomenuté hodnoty uvádí v novodobých premiérách.

Dvůr posledních Rožmberků byl na přelomu 16. a 17. století proslulý vysokou úrovní hudebního života. Rožmberkové vlastnili velkou sbírku dobových hudebních tisků a tak lze rekonstruovat jejich hudební záliby. Vedle různých druhů duchovní hudby sbírali také módní produkci italských madrigalů a canzonett. V programu souboru Dyškanti zazní skladby Hanse Leo Haßlera, Philippa de Monte, Jacoba Regnarta a jejich dnes méně známých italských současníků (Girolamo Conversi, Giovanni Ferretti, Orazio Angelini a jiní) pocházející z několika antologií dobově nejpopulárnějších italských světských skladeb, které měli poslední Rožmberkové k dispozici ve své knihovně.

Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na kultura.jh.cz.

Galerie

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Čtvrtek, 27. 6. - 19:00 Koupit
Zámek Jindřichův Hradec
Název: MADRIGALY ROŽMBERSKÉHO DVORA - koncert
Cena: 200,00 Kč
Místo: Zámek Jindřichův Hradec
Dobrovského 1
377 01 Jindřichův Hradec
Zobrazit na mapě