LAKOMEC - divadlo

LAKOMEC - divadlo

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní hru J. B. P. Molièra „LAKOMEC“ 8. listopadu od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadlo Kalich. Předplatné skupiny A.

V režii Jakuba Nvoty hrají Pavel Zedníček, Jana Švandová, Marika Procházková, Aleš Petráš/Ondřej Novák, Sarah Haváčová, Roman Štabrňák/Lukáš Král, Mojmír Maděrič, Zdeněk Palusga/Jan Monczka a Kristián Kašpar.

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

Vstupenky v pokladně KD Střelnice a nebo on-line na kultura.jh.cz

KD Střelnice

Galerie

Informace o akci a jejím konání