Tuktukem z Thajska až na Moravu

Tuktukem z Thajska až na Moravu

Tuktukem z Thajska až na Moravu a také do Jindřichova Hradce!

Městská kultura Jindřichův Hradec zve všechny milovníky cestopisných přednášek do kinosálu Kulturního domu Střelnice. Tam se v pondělí 27. listopadu 2023 od 19 hodin uskuteční cestovatelský stand up s názvem Tuktukem z Thajska až na Moravu, který do J. Hradce přiveze dobrodruh a cestovatel Tomáš Vejmola alias Tomík na Cestách.

Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomík pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem na roční cestu přes půl světa. Projel tak 13000 km přes Thajsko, Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko, až jej přesně do roka a do dne dotlačil na Moravu.

Dobrodruh Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách je mladý cestovatel, který se rád vydává na bláznivé cesty. Na kole jel do Gruzie a zpět 7000 km za 101 dní a to nikdy předtím nejel na kole víc než 50 km. Poté si koupil tuktuk v Thajsku a po zemi s ním dojel domů. Trvalo to jenom rok a 13 000 km. Z každé cesty vznikla kniha plná neuvěřitelných příběhů, těch těžkých, kdy šlo i o život, ale převážně jsou knihy psané veselou formou, kdy způsobují čtenáři křeče v břiše a ve stejném duchu se nesou i Tomíkovy besedy, které pořádá po celé České republice. Jeho poslední cesta byla 9000 km dlouhá po jižní Africe a opět s tuktukem.

Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na kultura.jh.cz.

KD Střelnice

Galerie

Informace o akci a jejím konání