VZPOMÍNKOVÉ PROMÍTÁNÍ V.

VZPOMÍNKOVÉ PROMÍTÁNÍ V.

Na stříbrném plátně jindřichohradeckého kina opět ožijí staré časy.

Městská kultura Jindřichův Hradec a zapsaný spolek AV Studio Jindřichův Hradec se sídlem v Kardašově Řečici zve všechny příznivce regionální historie na páté Vzpomínkové promítání do kinosálu jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice. Projekce nově digitalizovaných amatérských filmů autorů z Jindřichohradecka se uskuteční v pondělí 6. listopadu 2023 od 19 hodin.

V rámci pátého vzpomínkového večera představí autoři pořadu na plátně kina další nově digitalizované filmové vzpomínky. Opět se diváci mohou těšit na filmový snímek z unikátního filmového archivu rodiny Krninských - tentokrát ukáže bohatě zasněženou zimu v Jindřichově Hradci v roce 1937, tehdejší lyžování a také masopust na dnešním náměstí Míru. Také si připomeneme sté výročí založení Muzea Jindřichohradecka a prvomájové oslavy v roce 1976. Dokumentární filmy doplní krátký hraný snímek a připraveno je také utajené překvapení programu.

Projektu digitalizace filmových záznamů regionálních filmových tvůrců se věnují dva nadšení filmoví amatéři z Kardašovy Řečice – učitel Karel Sláma a podnikatel v oboru elektroniky František Beneš. Ti za finanční podpory měst Jindřichův Hradec a Kardašova Řečice uvádí zpět do života filmové záznamy zachycující nejen rozmanité společenské události, místa a osobnosti regionu, ale také samostatná filmová díla menšího rozsahu místních autorů. Promítané staré filmy doplňují zajímavou hudbou a komentářem, ve kterém představují osoby ve filmech zachycené. „Identifikace osobností, které ve filmech můžeme vidět, je mnohdy obtížná, zapojujeme do ní řadu pamětníků. Daný film se velmi zhodnotí, ale určení osob musí být naprosto správně,“ vysvětluje Karel Sláma.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně KD Střelnice nebo on-line na kultura.jh.cz.

KD Střelnice

Délka akce: 120 minut

Galerie

Informace o akci a jejím konání