VZPOMÍNKOVÉ PROMÍTÁNÍ III

VZPOMÍNKOVÉ PROMÍTÁNÍ III

Unikátní restaurované filmy jindřichohradeckých autorů.

Městská kultura Jindřichův Hradec a zapsaný spolek AV Studio Jindřichův Hradec se sídlem v Kardašově Řečici zve všechny příznivce regionální historie na v pořadí již třetí Vzpomínkové promítání do kinosálu jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice. Projekce nově digitalizovaných amatérských filmů autorů z Jindřichohradecka se uskuteční v pondělí 7. listopadu 2022 od 19 hodin.

V rámci třetího vzpomínkového večera budou moci diváci opět zhlédnout několik zajímavých filmů. Prvním z nich je snímek s názvem "Hradečáku, leť". Tento raritní osmimilimetrový materiál Raimunda Krninského z roku 1937 představuje první letoun v Jindřichově Hradci - kluzák "Hradečák". Dále bude promítnut nevšední dokument autorů Kinšta a Krause z roku 1966 "Domov pro děti", který předkládá svědectví o tehdejším dětském domově u Vajgaru a hraný barevný film "Memento amoroso" z roku 1986 glosující partnerské eskapády napříč historií. Život ve městě nad Vajgarem připomene přepis dokumentu z dochované kopie "Jindřichův Hradec 1947" a filmový zpravodaj 1981-82.

Projekt digitalizace filmových záznamů regionálních filmových tvůrců mají „na svědomí“ dva nadšení filmoví amatéři z Kardašovy Řečice – učitel Karel Sláma a podnikatel v oboru elektroniky František Beneš. Ti za finanční podpory měst Jindřichův Hradec a Kardašova Řečice uvádí zpět do života filmové záznamy zachycující nejen rozmanité společenské události, místa a osobnosti regionu, ale také samostatná filmová díla menšího rozsahu místních autorů. Filmy představují divákům v rámci veřejných promítání. Představované filmy vznikaly díky nadšeným autorům, kteří tvořili zejména pod hlavičkou Audiovizuálního studia Jindřichův Hradec, jehož předsedou byl známý hradecký amatérský filmař Josef Kraus.

Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz

KD Střelnice - kinosál

Délka akce: 120 minut

Galerie

Informace o akci a jejím konání