JINDŘICHOHRADECKÝ BIG BAND VÁNOČNÍ KONCERT

JINDŘICHOHRADECKÝ BIG BAND VÁNOČNÍ KONCERT

Letos přijala předvánoční pozvání Jindřichohradeckého Big Bandu zpěvačka Ilona Csáková.

Kulturní dům Střelnice zve všechny příznivce Jindřichohradeckého Big Bandu do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice, kde se v pátek 2. prosince 2022 od 19 hodin uskuteční tradiční vánoční koncert, na který si orchestr pravidelně zve známé sólisty. Tentokrát přijala pozvání orchestru zpěvačka Ilona Csáková. S orchestrem vystoupí také stálé zpěvačky orchestru Kristýna Vacková a Andrea Kaňková.

Na vánočním koncertu JHBB budou také účinkovat dva dětské pěvecké sbory – pěvecký sbor 1. ZŠ Jindřichův Hradec Nova Domus a pěvecký sbor ZUŠ Žirovnice Arietta.

Jindřichohradecký Big Band hraje v plném bigbandovém obsazení. Členové orchestru jsou amatérští i profesionální muzikanti převážně z Jindřichova Hradce a okolí. Orchestr se snaží o kvalitní moderní interpretaci swingové hudby. Bigband spolupracuje s řadou známých zpěváků a zpěvaček, například Tomášem Savkou, Janem Smigmatorem, Dashou, Václavem Hronem, Jitkou Zelenkovou či Václavem Noidem Bártou. Vedoucím orchestru je ředitel žirovnické základní umělecké školy Zdeněk Zadražil.

Ilona Csáková zahájila svoji kariéru zpěvačky v druhé polovině 80. let v kapele Laura a její tygři, se kterou natočila tři řadová alba. Na cenách Gramy získala cenu Objev roku za rok 1993 a cenu v kategorii Střední proud za rok 1996. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. Je držitelkou zlaté desky za album Pink, zlaté a platinové desky v ČR a zlaté, platinové a dvojplatinové desky v SR za album Modrý sen a zlaté desky v ČR a SR za album Blízká i vzdálená. V roce 1998 se stala nejprodávanější českou zpěvačkou.

Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz.

KD Střelnice

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Pátek, 2. 12. - 19:00 Koupit
Divadelní sál Střelnice
Název: JINDŘICHOHRADECKÝ BIG BAND VÁNOČNÍ KONCERT
Cena: od 120,00 Kč
Místo: Divadelní sál Střelnice
Masarykovo náměstí 107
377 01 Jindřichův Hradec
Zobrazit na mapě